Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sabah akşam giriş karşılayıcı ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 gün önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çallıkındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir denetçi de arkadaş, kardeş ya da hesabı takip fail yakınlarımızdan denetçi sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere takip etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat genellikle kullanıcı adınızı değişlemtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız yürekin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde durum vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Izlemçi arttırmak yürekin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar genellikle Instagram angajmansı istediği yürekin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çgörmek yürekin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun yürekin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişhayırlı farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Elbette Anlayışsız Alınır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen zevat yürekin ne efsus ki çok çokça reçete bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok çokça destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek esasta farklı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi değişlemtirin ve yemeden içmeden arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çallıkındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tahmin şifreniz değişlemtiğinde veya kullanıcı adınız değişlemtiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değişlemtirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değişlemtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değişlemtiren sen değilsen, hesabını güvene allık” ya da kâh “değişlemikliği gelişememiş allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin genellikle saldırganlar e-posta adresini değişlemtirdiği yürekin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir